Akwarium z morską wodą jest namiastką dna ciepłego morza południowego. Fauna akwarium morskiego zachwyca bogactwem barw i kształtów - egzotyką, której brakuje akwariom słodkowodnym. Akwarium morskie urządza się dość łatwo, ze względu na brak roślin, ale jest ono wiele trudniejsze w utrzymaniu niż akwarium słodkowodne. Poniższe wskazówki pomogą Ci urządzić akwarium z morską wodą i prawidłowo o nie zadbać.
WYBÓR FILTRÓW DO WODY SŁONEJ:
Do filtrowania słonej wody używa się innych środków i urządzeń filtracyjnych niż używa się do filtrowania wody słodkiej. Wysokowydajne filtry stosowane w akwariach słodkowodnych nie nadają do akwarium morskiego, ponieważ wyłapują za dużo drobnych organizmów, którymi żywią się bezkręgowce i ryby.
Jeżeli chcemy hodować bezkręgowce, koniecznie musimy zainstalować filtr pod powierzchnią piasku, by uniknąć mechanicznego usuwania z wody resztek pożywienia. Filtr denny powinien być umieszczony na samym dnie zbiornika, pod warstwą piasku. Przykrywamy go warstwą muszli i skorup, a następnie piaskiem koralowym. Na tak przygotowanym podłożu możemy umieścić warstwę drobniejszego piasku krzemowego. Całe podłoże powinno mieć koło 7 cm grubości. Na tak przygotowanym dnie możemy ułożyć żywe skały i ozdoby.
PRZYGOTOWANIE WODY DO AKWARIUM MORSKIEGO:
Gdy dno akwarium jest już gotowe, możemy zająć się przygotowaniem wody. Woda do akwarium morskiego powinna mieć parametry zbliżone do wody morskiej. Wodę z kranu należy najpierw przepuścić przez filtr RO a następnie wymieszać z solą przeznaczoną do produkcji wody morskiej, dostępną w sklepach zoologicznych. Tak przygotowaną wodę, należy odstawić na co najmniej 3 tygodnie, aby uzyskała nowy skład chemiczny.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz